kontakty telefony lékárny
Kategorie
koupit viagru v lékárně

Stovky tisíc zákazníků,

kteří nám důvěřují

Ušetřete peníze za recept!
20001

Acetaminophen Generický

Recenze 5/5 (2) | Všechny recenze

Stav :Skladem

Informace o produktu

Acetaminophen (Paracetamol) 500mg
Účinná látka: Paracetamol
Třída drog: Analgetikum
Používá se k léčbě bolesti
Nejnižší Acetaminophen cena v internetové Lékárně eshop

20001

Informace o produktu

Acetaminophen (Paracetamol) 500mg
Účinná látka: Paracetamol
Třída drog: Analgetikum
Používá se k léčbě bolesti
Nejnižší Acetaminophen cena v internetové Lékárně eshop

NázevMnožstvíCenaOnline prodej
Acetaminophen 500 mg 30 pills 2322.90 Koupit
Acetaminophen 500 mg 60 pills 3017.10 Koupit
Acetaminophen 500 mg 90 pills 3284.10 Koupit
Acetaminophen 500 mg 120 pills 3551.10 Koupit
Acetaminophen 500 mg 180 pills 3764.70 Koupit

Paracetamol bez předpisu

Tento lék se používá k léčbě mírné až středně silné bolesti (bolesti hlavy, menstruace, bolesti zubů, zad, osteoartrózy nebo nachlazení / chřipky a bolesti) a ke snížení horečky. Aktivní složka tohoto léku je Paracetamol. Paracetamol patří do skupiny léků známých jako analgetika nebo léky proti bolesti. Tenhle lék je dostupný ve formě tablet. 
Paracetamol má centrální analgetický účinek, který je zprostředkován aktivací sestupných serotonergních drah. Diskutuje se o jeho primárním místě působení, kterým může být inhibice syntézy prostaglandinů (PG) nebo aktivní metabolit ovlivňující kanabinoidní receptory. Paracetamol se používá k léčbě mnoha stavů, jako jsou bolesti hlavy, bolesti svalů, artritida, bolesti zad, bolesti zubů, nachlazení a horečky.
Nejprve klinicky použitý von Meringem v roce 1893, paracetamol se komerčně objevil až v roce 1950 ve Spojených státech a 1956 v Austrálii. Během šedesátých a sedmdesátých let se zvyšovaly obavy ohledně toxicity nepředepisujících analgetik, ale při běžném užívání vykazoval paracetamol konzistentní bezpečnostní profil. 

Lék Acetaminophen indikace

Acetaminofen se obecně používá k léčbě mírné až středně silné bolesti a ke snížení horečky. Je k dispozici na přepážce v různých formách, nejběžnější jsou formy ústní. 

Injekce Acetaminofenu je indikována k léčbě mírné až středně silné bolesti, léčbě středně silné až silné bolesti přídavnými opioidními analgetiky a ke snížení horečky. 

Vzhledem k nízkému riziku vzniku alergických reakcí může být tento lék podáván pacientům, kteří netolerují salicyláty, a pacientům s alergickými sklony, včetně bronchiálních astmatiků. Při podávání Acetaminofen dětem je třeba dodržovat specifické pokyny pro dávkování.

Kdy byste neměli užívat Acetaminofen? Neměli byste užívat Acetaminofen, pokud jste na něj alergičtí nebo máte závažné onemocnění jater. Neužívejte Acetaminofen bez doporučení lékaře, pokud jste někdy měli alkoholické onemocnění jater (cirhózu) nebo pokud pijete více než 3 alkoholické nápoje denně.
Může vám Acetaminofen způsobit ospalost? Acetaminofen pomáhá snižovat horečku a / nebo mírné až středně silné bolesti (jako jsou bolesti hlavy, zad, bolesti / bolesti způsobené svalovou námahou, nachlazením nebo chřipkou). Antihistaminikum v tomto produktu může způsobit ospalost, a proto ho lze také použít jako noční spánek.

Mechanismy účinku látky Paracetamol

Co dělá Acetaminofen s vaším tělem? Acetaminofen zmírňuje bolest zvýšením prahu bolesti, to znamená tím, že vyžaduje, aby se vyvinulo větší množství bolesti, než ji člověk pocítí. Snižuje horečku působením na tepelně regulující centrum mozku.
Stejně jako NSAID má Acetaminofen analgetické a antipyretické vlastnosti. Studie však ukázaly, že Acetaminofen postrádá periferní protizánětlivé vlastnosti. Je možné, že Acetaminofen inhibuje cestu COX v centrálním nervovém systému, ale ne v periferních tkáních.
Léky proti bolesti fungují nejlépe, pokud se používají jako první příznaky bolesti. Pokud počkáte, dokud se příznaky nezhorší, léčba nemusí fungovat stejně.
Informujte svého lékaře, pokud váš stav přetrvává nebo se zhoršuje, nebo pokud se u vás objeví nové příznaky. Pokud si myslíte, že můžete mít vážný zdravotní problém, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Dávkování

Vezměte tento produkt ústy podle pokynů. Postupujte podle všech pokynů na obalu produktu. Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud dáváte dítěti Acetaminofen, ujistěte se, že používáte produkt určený pro děti. Pomocí hmotnosti vašeho dítěte najděte správnou dávku na obalu produktu. Pokud neznáte váhu svého dítěte, můžete použít jeho věk.

Jak často můžete užívat Acetaminofen? Obecně platí, že dospělí mohou užívat mezi 650 miligramy (mg) a 1 000 mg Acetaminofenu každé 4 až 6 hodin. FDA doporučuje, aby dospělý neměl užívat více než 3 000 mg Acetaminofenu denně, pokud lékař neurčí jinak.

Je užívání Acetaminofenu každý den špatné? Maximální denní dávka pro zdravého dospělého, který váží nejméně 150 liber, je 4 000 miligramů (mg). U některých lidí však může užívání maximální denní dávky po delší dobu vážně poškodit játra. Nejlepší je užít nejnižší potřebnou dávku a zůstat maximálně na 3 000 mg denně.

Možná budete muset před každým použitím tekutinu protřepat. 

Postupujte podle pokynů na štítku s léčivým přípravkem. Než polknete tabletu, musíte ji důkladně žvýkat.

Při manipulaci s desintegrační tabletou Acetaminofenu se ujistěte, že máte suché ruce. Položte si tabletu na jazyk. Hned se to začne rozpouštět. Tabletu nepolykejte celou. Nechte ho rozpustit v ústech bez žvýkání.

Nežádoucí účinky

Mezi vedlejší účinky Acetaminofenu patří: 
•    Nevolnost a zvracení
•    Bolest hlavy
•    Nespavost 
•    Otok kůže (angioedém) 
•    Dezorientace 
•    Závrať 
•    Vyrážka (může svědit) 
•    Kopřivka 
•    Nízké hladiny červených krvinek, bílých krvinek a / nebo krevních destiček 
•    Dušnost / kašel

Mezi závažné nežádoucí účinky Acetaminofenu patří: 
•    Toxická epidermální nekrolýza 
•    Závažná alergická reakce (anafylaxe) 
•    Selhání jater 
•    Stevens-Johnsonův syndrom 
•    Gastrointestinální krvácení 
•    Edém hrtanu 
•    Toxicita pro ledviny 
•    Toxicita jater / selhání jater
Tohle nejsou listy všech vedlejších účinků, proto se poraďte se svým lékařem, když máte nějaké dotazy nebo otázky.
Během užívání paracetamolu nepoužívejte jiné léky, které obsahují paracetamol jako přísadu (například léky proti nachlazení a chřipce). 
Jak dlouho trvají vedlejší účinky paracetamolu? Paracetamol začíná zmírňovat bolest a snižovat vysokou teplotu asi 30 minut po užití dávky. Jeho účinky obvykle trvají přibližně 4 až 6 hodin.

Kontraindikace

Před užitím Acetaminofenu informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste na něj alergičtí; nebo pokud máte jiné alergie. 
Před použitím tohoto přípravku informujte svého lékaře nebo lékárníka o anamnéze, zejména o: onemocnění jater, pravidelném užívání / zneužívání alkoholu. 
Tekuté produkty, žvýkací tablety nebo rozpouštěcí / šumivé tablety a prášky mohou obsahovat cukr nebo aspartam. Opatrnost se doporučuje, pokud máte cukrovku, fenylketonurii (PKU) nebo jakýkoli jiný stav, který vyžaduje, abyste tyto látky ve své stravě omezili / vyhnuli se jim.
Produkt, který může interagovat s tímto léčivem, je: ketokonazol. Tento lék může interferovat s určitými laboratorními testy, což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že pracovníci laboratoře a všichni vaši lékaři vědí, že používáte tento lék.
Pití malého množství alkoholu při užívání paracetamolu nebo ibuprofenu je obvykle bezpečné, ale když vypijete více alkoholu, tak riskujete s vašim zdravým. 
Paracetamol je bezpečné užívat v těhotenství a během kojení v doporučených dávkách, ale buďte opatrný, když se vám bude měnit dávka, protože to může mít následky. 

Literatura: 
   1.https://sk.wikipedia.org/wiki/Paracetamol
   2.https://en.wikipedia.org/wiki/Paracetamol
   3.https://www.rxlist.com/consumer_acetaminophen_tylenol/drugs-condition.htm
   4.https://www.drugs.com/acetaminophen.html 

Hodnocení zákazníků

5/5
by doporučilo
produkt
svým známým

Sdělte nám

Vás názor

funguje

Dříve jsem užíval pravidelně Acetaminophen po dvou tabletách, když jsem potřeboval, vstal jsem, abych to vzal 3 až 4krát denně. Přešel jsem na 8hodinovou verzi a funguje to docela dobře. Je to OTC lék a za rozumnou cenu a funguje.

by
03-08-2021
bolesti zcela zmizelo

Měl jsem náhlou zkušenost s bolestí dolní části zad, až do bodu, kdy mě bolelo dýchat, a nemohl jsem sedět. Vzal jsem si 2 pilulky. Asi po 15–20 minutách jsem mohl dýchat bez pláče, sedět bylo stále extrémně bolestivé, ale po dalších asi 15 minutách 90% bolesti zcela zmizelo.

by
03-08-2021
Napsat recenzi

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.Více informacíZDE